Home Products.

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

Product Details:

Place of Origin: China
Certification: CE,3C

Payment & Shipping Terms:

Minimum Order Quantity: 1
Price: 0-150000USD
Packaging Details: Vacuum packing and Wooden case
Delivery Time: 15 days
Payment Terms: TT, D/A, D/P, Western Union
Supply Ability: 5000 per year
Contact Now
Detailed Product Description
Aplikacion: Sorting Fasule Kafe Me Ngjyra Dhe Madhësi Saktësia Sorting: 99.5%
Aparat Fotografik: RGB Sensor: Toshiba Nga Japonia
Filtër: SMC Nga Japonia FPGA: Procesor ALTERA Nga SHBA, SAMSUNG Chip Nga Korea
Pas Sherbimit Te Shitjes: Inxhinierët Në Dispozicion Të Shërbimit Huaj Shtypës: Matrix Nga Italia Ose Përshtatur
Sorting Funksioni: Ngjyra Dhe Forma Zgjidhja Në Të Njëjtën Kohë Warranty: One Year

The Color Sorter working flow

Normalisht, sorters optike të shfaqë katër komponente kryesore: sistemi ushqimit, sistemi optik, përpunimin e imazhit software dhe objektive ndarja system.The i sistemit të ushqimit është për të përhapur produktin në një shtresave një molekulare uniform në mënyrë që produktet janë paraqitur me sistemin optik pa clumps, në një velocity.The të vazhdueshëm të sistemit optik përfshin dritat dhe sensorë strehuar mbi dhe / ose nën rrjedhën e objekteve të qenë inspected.The sistemi i përpunimit të imazhit krahason objekte të user-përcaktuar pranojë / refuzojë pragjet për të klasifikuar objektet dhe vë në veprim sistemin e ndarjes.

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

Color sorting for coffee beans solutions

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

1, Green kafe (sorting ngjyra): sorting Optical mund të refuzojë defekte ngjyra të tilla si fasule zbardhur, fasule papjekur dhe insekteve të dëmtuara në të zakonshëm, specialiteti dhe Sundried zbatimin e gjelbër kafe.

2, kafe gjelbër (FM sorting): sorting Optical mund të largojë material të huaj i cili është humbur ose jo në shënjestër nga procesi i pastrimit mekanik të tilla si shkopinj, gurë, qelqi, guaskë dhe të tjerët të shkaktuara nga procesi i fermentimit të tilla si fasule thartë.

Arabica dhe robusta kafe defekte

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

 

3, pjekur kafe (color sorting): sorting Optical mund të ndajë nën-pjekur (të lehta, të bardhë dhe të papjekur) dhe mbi-pjekur fasule për një shije më të mirë dhe cilësi.

4, pjekur kafe (FM sorting): ajo mund të hiqni FM (material të huaj), të tilla si shkopinj, gurë dhe qelqi nga kafe i pjekur i cili nuk mund të bëjë kompromis pamjen e produktit final, por gjithashtu mund të dëmtojë pajisjet mekanike të tilla si grinders.

defekte robusta kafe

China manufacturer of color sorter for coffee beans,prodhues Kinë e ngjyra ndarës për kafe fasule,

 

 

Coffee Bean Color Sorter Machine specification

Model Name RC-10
Number of Ejectors 640
Capacity(t/h) 10~25
Sorting Accuracy(%) >99
Optimized Carryover Rate(Bad:Good) >9:1
Power Supply Voltage 220V(50Hz)
Power of Main Machine(KW) <5.4
Air Pressure(MPa) 0.6~0.8
Air Flow(m3/min) 2.5~5.0
Dimensions(L*W*H)(mm) 4050*2160*2125
Weight(kg) 1700

Shënim: Indeksi i vërtetë është subjekt për të ndryshuar bazuar në gjendjen reale të


Disa nga avantazhet e  Color ndarës

1, teknologji Near ngjyra e syve vizion sorting njeriut, duke përdorur 16 milionë ngjyrave, sjell të mira shfaqje sorting

2,  Full-ngjyra kamera sistemit optik, me kontrollin dimensionale e defekteve, lejon 0.1mm rezolucion optik

3, blerjes image lejon vendosjen e lehtë dhe i saktë i defekteve të hequr. Rregullimi Software është në sajë plotësisht automatike të teknologjisë HSV

4, Shape-sizing integruar në sistemin e

5, më i koncentruar refuzon, në sajë të Ejectors përshtatur hi-tech

6, kapacitetet më të larta të prodhimit, të rregulluara në mënyrë automatike nga një pajisje kontrolli ushqyes

7, Mundësia që të ketë turistik njëkohshme produkt, madje edhe me klasifikim të kundërt dhe klasifikim të tretë.

8, Mundësia për të shtuar Chutes pjerrësi për përmirësimin ndarës apo rritjes së prodhimit

9, Mundësia për të instaluar kamera të tjera që veprojnë në NIR pas instalimit makinë në lokalet e punës

10, sistemi i ndriçimit Led cila është kontrolli dixhital

11, sistem pastrimi automatik, me frekuencë të rregullueshme dhe kohëzgjatja

12, Tilting kuti optike, për të lejuar një qasje të lehtë të brendshme për operacionet e mirëmbajtjes

13, kuti hermetik optike me temperaturë të kontrolluar

14, mekanika Designed jep higjienën lartë dhe parandalon rrjedhjen e produktit apo akumulimin

15, Sigurimi me sisteme de-fshirje e pluhurit thithje

16,14-inç shfaqur me të plotë-ngjyra dhe shumëgjuhëshe ekran me prekje

17, fleksibile dhe user-friendly

18, elektrike dhe të ngjeshur uljen e konsumit të ajrit.

19, certifikimit CE

20, Përdorimi komponentëve të cilësisë më të mirë për të siguruar cilësi të shkëlqyera.

21, Nga një prapambetje në gjashtëmbëdhjetë Chutes për të përmbushur çdo kërkesë tjetër e kapaciteteve të prodhimit

 

Coffee bean sorting results samples

sorting samples

 

 

Contact Details
Anhui Optic-electronic Color Sorter

Tel: 86-0551-6385-8817

Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

Other Products