Home Products.

сусам боја сортирач машина од Кина, автоматско сортирање машина,color sorter

сусам боја сортирач машина од Кина, автоматско сортирање машина,color sorter

сусам боја сортирач машина од Кина, автоматско сортирање машина,color sorter

Product Details:

Place of Origin: China
Certification: CE,3C

Payment & Shipping Terms:

Minimum Order Quantity: 1
Price: 15000-80000USD
Packaging Details: Vacuum packing and Wooden case
Delivery Time: 25 days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 1000
Contact Now
Detailed Product Description
Application: Wide Range,multi Purpose Sorting Accuracy: 99.99%
Camera: Colorful Camera Camera Sensor: Toshiba Sensor From Japan
Filter: SMC From Japan FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea
Aftersale Service: Engineers Available To Service Oversea Warranty: One Year

 

Color sorter machine for sesame seeds

Сигурен партнер за интегрирани решенија. Ефективни семе сортирање на зголемување на профитабилноста.

 обезбедува оптички решенија сортирање за семе преработувачи кои се очекуваат највисоки стандарди на квалитет на семе, со фокус на максимизирање на принос на семе, и во однос на чистење и ртење во полињата.


Максимизирање на ртење и подобрување на изгледот во семе многу

оптички sorters помогне да се подобри изгледот на семе многу преку обезбедување на семе е хомогена во големината, обликот и бојата

Со висока резолуција технологија и видливи камери се обезбеди избор на највисок квалитет на семе и намалување на крос контаминацијата на семиња


Подобрување на вредноста на производот и родот

Системот на висока прецизност исфрлање минимизира лажни отфрла на добро семе, обезбедување на многу високо концентриран отфрли поток

Внимателно ракување со семе, исто така, ја подобрува целокупната нивоа на ртење


Доставување во согласност перформанси и стабилност

оптички sorters дава стабилна и сигурна работа. Автоматско бришење, оптимизиран механички дизајн и опционален систем за прашина обезбеди најјасното гледање на производот

Кај некои модели во рамките на опсегот ZL систем за контрола на климатизацијата е предвидено која им овозможува на сортирач успешно да работат во некои од најтешките услови. Со толеранција на температури кои се движат од 0 ° C и 50 ° C (32 ° F и 122 ° F) може да се потпира за да се испорача доследни перформанси дури и во најтешките средини


Зголемување на продуктивноста и пониски оперативни трошоци

На ефикасноста на машина минимизира фабриката кат стапало во споредба со поголеми механички средства за чистење

Опсегот  лесно може да се вклучен помеѓу режими производ, или пред-собата или дефинирани од корисникот, што значи минимум одредување на време и високо одреден сортирање перформансите низ голем број на производи

Со неговиот модуларен дизајн, опсегот може да се справи со повеќе капацитети. Додека еден модул може да се користи да се кандидира мала серија на примероци за лабораториски анализи, толку ниско, како 10 килограми серии на растителни семиња, мулти-модул машина може да се справи со индустриски автопат до 20 тони на час на пченка семе

Со помош на далечинскиот управувач врска на  Anyware, нашите инженери можат да реагираат брзо за поддршка на машина, максимизирање на до-време и понатамошно подобрување на продуктивноста


Сусам боја сортирач

Дизајнирано за да се исполнат различни барања крајниот производ, оптички sorters ефикасно отстранување дефекти на самото место, discolorations, странски материјал во природните или белено сусам, обезбедување на врвен квалитет на крајот извозен производ.

 

Color sorting for sesame seeds samples

color sorter for sesame seeds

color sorting machine for sesame seeds

 

 

Model ZL1 ZL2 ZL3 ZL4 ZL5 ZL6 ZL7 ZL8 ZL10 ZL12
Executing unit 64 128 192 256 320 384 448 512 640 768
Throught(t/h) 0.5-1.4 0.5-2.5 1.5-5 2-6 3-8 4-10 5-12 6-14 7-16 8-18
Voltage(v) 110-250V/50-60HZ
Power(kw) 1 1.4 1.8 2.2 2.6 3 3.5 4 5 6
Weight(kg) 210 350 600 750 880 1050 1150 1250 1400 1650

Dimension

(L*W*H/mm)

960*1630*

2050

1340*1630*

2050

1610*1630*

2050

1965*1630*

2050

2225*1630*

2050

2595*1630*

2050

2980*1630*

2050

3068*1630*

2056

2980*2116*

1980

2980*2430*

1980

Sorting accuracy

(%)

≥99.99
Rejection rate 10:1

Air consumption

(L/min)

400-800 600-1000 800-1300 1000-1800 1300-2200 1500-3000 1800-3600 2200-4000 2400-4500 2700-5000

 

 

Seeds Color Sorter performance on YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=vgUhNiEIl6s

 

https://www.youtube.com/watch?v=ulJT-d4MKrQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=RO69WW97vXE

 

https://www.youtube.com/watch?v=QOuVxXyxtIE


 

Contact Details
Anhui Optic-electronic Color Sorter

Tel: 86-0551-6385-8817

Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

Other Products