Home Products.

Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter

Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter

  • Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter
  • Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter
  • Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter
 • Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter

  Product Details:

  Place of Origin: China
  Certification: CE,3C

  Payment & Shipping Terms:

  Minimum Order Quantity: 1
  Price: 15000-100000USD
  Packaging Details: Wooden case and vacuum packing
  Delivery Time: 25 days after deposit or L/C
  Payment Terms: TT, T/T, D/P, D/A, L/C
  Supply Ability: 1000
  Contact Now
  Detailed Product Description
  Application: Sorting Rice Sorting Accuracy: 99.99%
  FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea Camera Sensor: Toshiba From Japan
  Air Filter: SMC From Japan Warranty: One Year

  Rice Color Sorter Machine


  1, zbulimin Tiny ngjyra ndryshim

  Tura RGB sensor ngjyra CCD dhe Lens me Rezolutën super të lartë - kompjuteri në mënyrë të pavarur në funksion të spektrit Dukshme, zbulimin mikrofon availably integruar dhe pika të lehta të verdhë.


  2, Kapaciteti i lartë


  3, reliablity lartë


  4, sistemi nxjerrje inteligjente dhe vendosi


  5, Tre herë Sorting afër carryover raport me 0


  Features shkëlqyer

  1.Special përshtatur 2048 CCD sensor dhe burim drite LED - burimi dhe sensor janë të pajisur në seri  M Rajs Sorting ngjyra për zbulimin e kore të lehta të verdhë dhe për reduktimin në mënyrë efektive bregdetare-përdorim dhe sigurimin e stabilitetit afatgjatë të rrjedhshëm.

  2.Open frame dhe sistem të veçantë shkarkimit - ky sistem janë të lehtë instalimin, operimin dhe mirëmbajtjen.

  3.Strong funksion të zgjatur - shfaq kontroll më një buton të largët dhe UA etj Feeding kontroll, e cila është përdorur në këtë makinë për operacion fleksibile. Rezervuar ndërfaqe dhe furnizuar për përdorimin e teknologjisë më të fundit në të gjithë Sorting përmirësimin software.

  4.Abundant funksion të vetë-zbulimit, kjo është për zbulimin fajin e Ejectors, në presion, Blowers, Lens, bordit të përpunimit, bordi kontrolli dhe background drejtuar automatikisht.

  5.New Kuvendi special shtypës - kjo mund të zvogëlojë Raporti carryover Duke punuar në mënyrë efektive me jetën e më shumë se 8 miliardë herë goditje.

  6.Imported Lens përshtatur - Rezoluta minimale 150 Pairs linjës, dhe kjo kënaqur nevojën e imazheve të detajuara.


  color Optical Sorting Zgjidhja për Rajs

  Kosto-efektive e kapaciteteve të lartë sorting.The ri  Rice Color ndarës dhe zgjedhja e parë për përpunuesit e Rajs kërkojnë pronësisë, të sigurimit dhe funksionalitetin e trashëgimisë Optical klasifikim dhe teknologjisë në një çmim të volitshme.

  marie makinë ngjyrë oriz ndarës është ideale për procesorë Rajs Lloj tjetër të varieteteve të ndryshme të Rajs dhe në përpunimin e varg të ndryshme stages.The klasifikim të përshtatshme për procesorë dhe një tjetër në më të lartë cilësinë e kërkesës marie oriz, duke ofruar saktësi Sorting maksimizuar për të rritur rendimentet dhe fitime.

  1, ngjyrë të bardhë Rice Klasifikim:

  Lloj nga themi kuqe, të verdhë, të gjelbër dhe kokrra, i bardhë Rajs, Rajs papjekur dhe zbardhur, me kokrra blackspotted spot pak se 0.25mm.

  2, parboiled Rajs Sorting ngjyra

  Ne mund Sort jashtë e zezë dhe e djegur kokrra, zbardhur, të tjerët e zezë spotted.And ndonjë kokrra dëmtuar.

  3, Rice Raw ngjyra Klasifikim:

  Kjo në mënyrë efektive mund të heq Hut dhe sfiduese defekte tipike dhe materiale të huaja; discolouredgrains, kokrra bardhë, vija krunde, shkopinj, gurë dhe Fara e huaj të padëshiruar, përfundoi duke e lënë Rendit, të pastër, dhe të sigurt.

  Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorterDefinicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter

  Definicion të lartë CCD Image Sensor, Hefei marie oriz makinë ngjyrë ndarës,rice optical sorter

   

  Specification for rice color sorter M series

  Model M-1 M-2 M-3 M-4 M-5 M-6 M-7 M-8 M-10 M-12 M-14
  Channels 64 128 192 256 320 384 448 512 640 768 896
  Cameras 2 4 6 8 10 12 14 16 20 24 28
  Power(kw) 1 1.4 1.8 2.2 2.6 3 3.5 4 5 6 7

   

   

   

  Contact Details
  Anhui Optic-electronic Color Sorter

  Tel: 86-0551-6385-8817

  Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

  Other Products