Home Products.

,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,

,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,

  • ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,
  • ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,
  • ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,
 • ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,

  Product Details:

  Place of Origin: China
  Certification: CE,3C

  Payment & Shipping Terms:

  Minimum Order Quantity: 1
  Price: 15000-100000USD
  Packaging Details: Wooden case and vacuum packing
  Delivery Time: 25 days after deposit or L/C
  Payment Terms: TT, T/T, D/P, D/A, L/C
  Supply Ability: 1000
  Contact Now
  Detailed Product Description
  Application: Sorting Rice Sorting Accuracy: 99.99%
  FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea Camera Sensor: Toshiba From Japan
  Air Filter: SMC From Japan Warranty: One Year

  Rice Color Sorter Machine


   

  Kosto-efektive oriz kapacitet të lartë sorting.The ri  Color ndarës është zgjedhja e parë për procesorë oriz kërkojnë pronësinë, siguri dhe funksionalitetin e trashëgimisë optike klasifikim dhe teknologjisë në një çmim të volitshme.
   makinë ngjyrë oriz ndarës është ideale për procesorë oriz që varieteteve lloj të ndryshme të orizit dhe në përpunimin stages.The varg të ndryshme klasifikim është i përshtatshëm për procesorë të cilët kërkojnë më të lartë në cilësinë e oriz, duke ofruar saktësi zgjidhja për të maksimizuar rendimentet dhe për të rritur fitimet.

  Raw sorting oriz:

  Ajo mund të në mënyrë efektive heq defekte si tipike dhe sfiduese dhe material të huaj, discolouredgrains, kokrra bardhë, vija krunde, shkopinj, gurë dhe fara të huaj të padëshiruar, duke e lënë përfunduar lloj, të pastër dhe të sigurt.

  White sorting oriz:

  ne mund të zgjidhur kokrra të kuqe, të verdhë dhe të gjelbër, oriz i bardhë, oriz zbardhur dhe të papjekur, kokrra blackspotted me vend më pak se 0.25mm.

  sorting parboiled oriz

  Ne mund të zgjidhur të zezë dhe të djegur kokrra, zbardhur, spotted.And zi çdo të tjerët dëmtuar kokrra.


  Procedura standarde e operimit ndarës mund të përshkruhet si më poshtë:

  Produkti Input është i ngarkuar në ndarës nëpërmjet in-ushqim hopper.With ndihmën e vibrimit rrjedh materiale përgjatë prapambetje në shpërndarjen channels.Then produkt merr në zonën e inspektimit, ku ajo është e kontrolluar me sensorë të teknologjisë së lartë apo CCD -cameras.Cameras, ka marrë dritën e reflektuar nga materiale të zgjedhura, të gjenerojë sinjal elektrik për sistemin operativ kompjuterik.

  Reliable elektronike hardware

  Hardware është i organizuar në bordet lehtë zë vendin elektronike,

  duke përdorur teknologji të fundit FPGA;

  Funksionet e vetë-kontrollit, të tilla si auto-diagnostikimin dhe auto-kalibrimit janë standarde në çdo sorters;

  Back-up të softuerit operativ nga USB në bord.

  Sinjali përpunimi me shpejtësi të lartë dhe të komunikimit për dëbimin sistem mundëson një performancë të shkëlqyer.

  me shpejtësi të lartë të kompanisë altera e përpunimit FPGA nga SHBA

  chip SAMSUNG nga Koreja e Jugut

  TOSHIBA kamera sensor nga Japonia

  SMC filtrin e ajrit nga Japonia

  kaloni Schneider ajrit dhe switch button nga Franca

  Do të thotë furnizim me energji pra nga Tajvani

  MATRIX shtypës nga Italia (optik)

   

  ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,

   

  Rice Color Sorter Machine specification

  Model M-10 M-8 M-6
  Channels 640 512 384
  Chute 10 8 6
  Throughput(T/H) 16-30 12-24 8-16
  Sorting Accuracy (%) > 99.97 >99.97 >99.97
  Optimized carryover(bad: good) > 8:1 >8:1 >8:1
  Channels preset for primary sorting and re-sorting 448:192 384:128 256:128
  Voltage (V) ~220(50Hz) ~220(50Hz) ~220(50Hz)
  Power of the main machine (KW) 3.2 3.0 2.2
  Air Pressure (MPa) 0.6~0.8 0.6~0.8 0.6~0.8
  Air Consumption (m³/min) < 3.6 <3.0 <2.5
  Weight (Kg) 1100 900 850
  Dimension (L x W x H)(mm) 2595×1450×2127 2043×1410×2040 1920×1410×2040

   

  Remark:We have many models from 1 chute to 16 chutes for option to meet any different production capacity.

  rice color sorting samples

   

  ,oriz ngjyrë ndarës makine, rice color sorter machine,


   

  Contact Details
  Anhui Optic-electronic Color Sorter

  Tel: 86-0551-6385-8817

  Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

  Other Products