Home Products.

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,

Product Details:

Place of Origin: China
Certification: CE,3C

Payment & Shipping Terms:

Minimum Order Quantity: 1
Price: 15000-100000USD
Packaging Details: Wooden case and vacuum packing
Delivery Time: 25 days after deposit or L/C
Payment Terms: TT, T/T, D/P, D/A, L/C
Supply Ability: 1000
Contact Now
Detailed Product Description
Application: Sorting Rice Sorting Accuracy: 99.99%
FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea Camera Sensor: Toshiba From Japan
Air Filter: SMC From Japan Warranty: One Year

Rice Color Sorter Machine


 

Ефективни висок капацитет ориз sorting.The нови  Боја сортирач е првиот избор за ориз процесори бараат сопственост, осигурување и на функционалноста на оптички наследство сортирање и технологија по прифатлива цена.

 боја ориз сортирач машина е идеален за ориз процесори кој вид на различни сорти на ориз и на различни обработка stages.The сортирање опсег е погоден за процесори кои бараат највисок квалитет на ориз, нудејќи прецизност сортирање да се зголеми приносот и зголемување на профитот.

Суровини сортирање ориз:

Тоа може ефикасно ги отстранува и типичните и предизвикувачки дефекти и странски материјал; discolouredgrains, варовит зрна, трици ленти, стапови, камења и несакани странски семиња, оставајќи на готовиот вид, чиста и безбедна.

Белата сортирање ориз:

ние може да се најде решение за црвена, жолта, зелена и зрна, варовит ориз, обезцветен и незрели ориз, blackspotted зрна со место помалку од 0.25mm.

Parboiled сортирање ориз

Ние може да се најде решение за црна и изгорени зрна, обезцветен, црна spotted.And сите други дефектни зрна.


Стандардна процедура на работа сортирач може да се опише како што следува:

Внесете производ е ставен во сортирач преку доводна hopper.With помош на вибрации на материјалот што тече низ цевка за дистрибуција channels.Then производот добива во зоната за инспекција, каде што се проверуваат од страна на високо-технолошки сензори или на CCD -cameras.Cameras, по добивањето на рефлектираната светлина од избраниот материјал, производство на електрична сигнал за компјутерски оперативен систем.

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,

Сигурен Електроника хардвер

Хардверот е организирана во лесно заменливи електронски табли,

со користење на крајната FPGA технологија;

Само-контрола на функции, како авто-дијагностика и авто-калибрација се стандард на било sorters;

Back-up на оперативниот софтвер преку USB на одборот.

сигнал изработка на голема брзина и комуникација со протерување систем овозможува одлична изведба.

високо-брзина на обработка altera компанијата FPGA од САД

SAMSUNG чип од Јужна Кореја

TOSHIBA камера сензор од Јапонија

SMC филтер за воздух од Јапонија

воздухот Шнајдер и копче прекинувач од Франција

Значи добро напојување од Тајван

МАТРИЦА исфрлувачот од Италија (оптички)

 

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,

 

Rice Color Sorter Machine specification

Model M-10 M-8 M-6
Channels 640 512 384
Chute 10 8 6
Throughput(T/H) 16-30 12-24 8-16
Sorting Accuracy (%) > 99.97 >99.97 >99.97
Optimized carryover(bad: good) > 8:1 >8:1 >8:1
Channels preset for primary sorting and re-sorting 448:192 384:128 256:128
Voltage (V) ~220(50Hz) ~220(50Hz) ~220(50Hz)
Power of the main machine (KW) 3.2 3.0 2.2
Air Pressure (MPa) 0.6~0.8 0.6~0.8 0.6~0.8
Air Consumption (m³/min) < 3.6 <3.0 <2.5
Weight (Kg) 1100 900 850
Dimension (L x W x H)(mm) 2595×1450×2127 2043×1410×2040 1920×1410×2040

 

Remark:We have many models from 1 chute to 16 chutes for option to meet any different production capacity.

rice color sorting samples

 

rice color sorter machine,ориз боја сортирач машина,


 

Contact Details
Anhui Optic-electronic Color Sorter

Tel: 86-0551-6385-8817

Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

Other Products