Home Products.

Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter

Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter

  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
 • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter

  Product Details:

  Place of Origin: China
  Certification: CE,3C

  Payment & Shipping Terms:

  Minimum Order Quantity: 1
  Price: 15000-100000USD
  Packaging Details: Wooden case and vacuum packing
  Delivery Time: 25 days after deposit or L/C
  Payment Terms: TT, T/T, D/P, D/A, L/C
  Supply Ability: 1000
  Contact Now
  Detailed Product Description
  Application: Sorting Rice Sorting Accuracy: 99.99%
  FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea Camera Sensor: Toshiba From Japan
  Air Filter: SMC From Japan Warranty: One Year

  Rice Color Sorter Machine


  1, Шпрт откривање на боја разлика

  Вање RGB боја CCD сензор и објектив со супер висока резолуција - Ставање независно во однос на видливиот спектар, откривање availably интегриран микрофон и светло жолти дамки.


  2, поголем капацитет


  3, високото reliablity


  4, интелигентен систем Исфрлање и пресуди


  5, Трикратниот Сортирање изведување сооднос блиску до 0


  одлични карактеристики

  1.Special кориснички 2048 CCD сензор и LED извор на светлина - извор и сензорот се опремени во серија  М Рајс Сортирање боја за откривање на светло жолта краста и за ефикасно намалување на брегот употреба и обезбедување на долгорочна стабилност работи.

  2.Open рамка и специјални празнење систем - овој систем е лесен за инсталација, ракување и одржување.

  3.Strong проширена функција - се појави повеќето едно копче на далечинскиот управувач и AI контрола Хранење итн, што се користи во оваа машина за флексибилни операција. Резервирано интерфејс и обезбедени за користење на најнова технологија во Сортирање софтвер надградба.

  функција само-откривање 4.Abundant, ова е за откривање на грешка на ежектори, на притисок, компресори, леќа, обработка одбор, одбор за контрола и позадината се кандидира автоматски.

  5.New специјални исфрлувачот Собрание - тоа може да го намали изведување Однос работи ефикасно со живот повеќе од 8 милијарди пати удар.

  6.Imported кориснички леќа - минимална резолуција од 150 двојки линија и Задоволни потребата од детални слики.


  Оптички боја Сортирање решение за Рајс

  Ефективни висок капацитет sorting.The нови  Рајс Боја сортирач и прв избор за Рајс процесори бараат сопственост, осигурување и на функционалноста на оптички Сортирање наследство и технологија по прифатлива цена.

  Мари боја ориз сортирач машина е идеален за процесори Рајс Сортирај друг различни сорти на ориз и на различни обработка stages.The Сортирање Погоден за процесори, а друг во највисок квалитет Побарувачката Мари ориз, нудејќи прецизност Сортирање зголеми да се зголеми приносот и профит.

  1, боја Бел ориз Сортирање:

  Средиме велиме црвена, жолта, зелена и зрна, варовит ориз, ориз незрели и обезцветен, со зрна blackspotted место помалку од 0.25mm.

  2, Parboiled Рајс Сортирање боја

  Ние може да се најде решение за црна и изгорени зрна, безбојни, други црни spotted.And било какви дефектни зрна.

  3, Рајс Суровини боја Сортирање:

  Тоа не можат ефикасно ги отстранува типичен хижа и предизвикувачки дефекти и надворешни материјал; discolouredgrains, варовит зрна, трици ленти, стапови, камења и несакани надворешни Семиња, заврши Оставањето вид, чиста и

  Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter

   

   

  Specification for rice color sorter M series

  Model M-1 M-2 M-3 M-4 M-5 M-6 M-7 M-8 M-10 M-12 M-14
  Channels 64 128 192 256 320 384 448 512 640 768 896
  Cameras 2 4 6 8 10 12 14 16 20 24 28
  Power(kw) 1 1.4 1.8 2.2 2.6 3 3.5 4 5 6 7

   

   

   

  Contact Details
  Anhui Optic-electronic Color Sorter

  Tel: 86-0551-6385-8817

  Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

  Other Products