Home Products.

peanut color sorter machine,badiava ngjyra ndarës makine

peanut color sorter machine,badiava ngjyra ndarës makine

peanut color sorter machine,badiava ngjyra ndarës makine

Product Details:

Place of Origin: China
Certification: CQC,CE

Payment & Shipping Terms:

Minimum Order Quantity: 1
Price: 20000-100000USD
Packaging Details: Wooden case and vacuum packing
Delivery Time: 25 days after down payment
Payment Terms: TT, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 1500
Contact Now
Detailed Product Description

Color sorter machine for groundnut


peanut color sorter machine,badiava ngjyra ndarës makine

Një partner i besueshëm për zgjidhje të integruar. kokërr efektive zgjidhja për të rritur profitabilitetit.

ZHONGKE ofron zgjidhje optike të klasifikimit për përpunuesit e grurit që kërkojnë standardet më të larta të cilësisë grurit me një fokus në sigurinë e ushqimit dhe jep maksimizuar.


Ngjyra sorters është i përshtatshëm për përpunimin e të vogla, të mesme apo në shkallë të gjerë dhe është në gjendje të përmbushë një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve grurit.


Çfarë mund të bëjmë?

Kikirik ynë Color Klasifikim Machine janë në gjendje për të zgjidhur kikirikë bardhë, kikirikë kuqe, kikirikë peeled dhe badiava në predhë, të papërpunuara, balanched dhe kikirikë të pjekur.

Makinë mund të zbulojë dhe për të hequr defekte të dukshme të tilla si gurë, bar, arrë bar, gjeth, rrjedh, rrush, predha, njollë, soje, kockat, dru, misër, qelqi, dhe në shell, si dhe të padukshme për të metat e syrit të njeriut të tilla si aflatoksinës.

 

Color Sorter Specification

Model ZL-2 ZL-4 ZL-6
Throughput(T/H) 1.5~3 4~11 7~15
Channels 128 256 384
Chutes 2 4 6
Light Source Led Light Led Light Led Light
Pixel of Camera 2048 2048 2048
Color Sorting Accuracy ≥99.99% ≥99.99% ≥99.99%
Carryover rate ≥10:1 ≥10:1 ≥10:1

 

Color sorting for peanut kernel

Peanut color sorting

peanut color sorter

 

Sorting solution for peanut in shell

peanut color sorter machine,badiava ngjyra ndarës makine

Përmirësimin e sigurisë së ushqimit dhe shpërndarjen e të cilësisë më të lartë të grurit

ZHONGKE sorting optike zgjidhje përmirëson sigurinë e ushqimit duke hequr kokrra sëmura të kontaminuara me toksina të tilla si mycotoxins (p.sh. vomitoxin (DON ose alkaloide psh Ergot)

rezultate të shkëlqyera në heqjen fara e huaja dhe kokrra nga produktit (p.sh. vetch, fara farë e keqe dhe të tjerët)

sorters optike ndihmojë të arritur pamjen e shkëlqyer të ndërmjetëm të produktit, për produkte të tilla si drithëra të plota, miell i bluar trash dhe thekon


maksimizimin yield

Sistemi nxjerrje saktësi të lartë minimizon false refuzojnë të grurit të mirë, duke dhënë një rrjedhë shumë të përqendruar refuzojë

Për shkak të humbjes minimale të drithërave të mira në kalimin e parë, shumica e kërkesave kokërr nuk kanë nevojë për një ri-lloj ndërsa ende kandidon për një kapacitet të lartë, megjithatë, një opsion i ri-lloj është në dispozicion nëse kërkohet


Shpërndarja zgjidhje e kapacitetit të lartë

sorters ZHONGKE optik mund të konfigurohet individualisht për të kujdesem për kapacitetet e mes 500 kg dhe deri në 20 ton në orë (psh në grurë)

Volumi i prodhimit është ruajtur, me joproduktive minimale për pastrim ose konfigurimit të produktit ndryshim


Performanca në përputhje dhe kosto më të ulëta operative

sorters ZHONGKE optike ofruar operacion të qëndrueshme dhe të besueshme me produkt-ndjekja, auto-kalibrimit dhe fshirje e zonës shikojnë, makina që do të thotë janë të vetë-optimizuar dhe do të kryejë në mënyrë të vazhdueshme në afat të gjatë

 

 

Contact Details
Anhui Optic-electronic Color Sorter

Tel: 86-0551-6385-8817

Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

Other Products