Home Products.

farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë

farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë

  • farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë
  • farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë
  • farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë
  • farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë
 • farat e susamit ngjyra ndarës makinë nga Kina, sorting automatike makinë

  Product Details:

  Place of Origin: China
  Certification: CE,3C

  Payment & Shipping Terms:

  Minimum Order Quantity: 1
  Price: 15000-80000USD
  Packaging Details: Vacuum packing and Wooden case
  Delivery Time: 25 days
  Payment Terms: TT
  Supply Ability: 1000
  Contact Now
  Detailed Product Description
  Application: Wide Range,multi Purpose Sorting Accuracy: 99.99%
  Camera: Colorful Camera Camera Sensor: Toshiba Sensor From Japan
  Filter: SMC From Japan FPGA: ALTERA From USA, SAMSUNG Chip From Korea
  Aftersale Service: Engineers Available To Service Oversea Warranty: One Year

   

  Color sorter machine for sesame seeds

  partner i besueshëm për zgjidhje të integruara. farë efektive zgjidhja për të rritur profitabilitetit.

  ofron zgjidhje optike të klasifikimit për përpunuesit e farës që kërkojnë standardet më të larta të cilësisë së farës me një fokus në maksimizimin e jepnin farë, si në aspektin e pastrimit dhe mbirjes në fushat.


  Maksimizimi mbirjes dhe rritjen e pamjen në shumë farë

  sorters  optike të ndihmojë për të përmirësuar pamjen në shumë farës duke siguruar farën është homogjene në madhësi, formë dhe ngjyrë

  teknologji të lartë-rezolutë dhe kamera dukshme të siguruar zgjedhjen e farës cilësisë më të lartë dhe për të zvogëluar ndotjen kryq të farave


  Përmirësimi i vlerës së produktit dhe të jepnin

  Sistemi nxjerrje saktësi të lartë minimizon refuzon të rremë të farës së mirë, duke dhënë një shumë shumë të koncentruar refuzojë lumë

  Trajtimi i kujdesshëm i farës gjithashtu përmirëson nivelet e përgjithshme të mbirjes


  Dhënë punën e qëndrueshme dhe stabilitetin

  sorters  optike ofruar një operacion të qëndrueshme dhe të besueshme. fshirje automatike, dizajn optimizuar mekanike dhe sistemi opsional nxjerrjes pluhuri siguruar shikimin më të qartë të produktit

  Në modele të caktuara brenda intervalit ZL një Sistemi i kontrollit të klimës parashikohet që mundëson ndarës për të vepruar me sukses në disa nga kushtet më të vështira. Me një tolerancë në temperatura që variojnë midis 0 ° C dhe 50 ° C (32 ° F dhe 122 ° F), ajo mund të mbështeten mbi të ofruar performancë të qëndrueshme edhe në mjediset më të ashpër


  Rritja e produktivitetit dhe kostove më të ulëta operative

  Efikasiteti i një makine minimizon gjurmë kat fabrikë në krahasim me pastrues të mëdha mekanike

  Varg  lehtë mund të ndërrohet midis mënyrave të produktit, ose para-caktuar ose përdorues përcaktuar, që do të thotë minimale poshtë kohë dhe të specifikohen shumë klasifikim punën nëpër një varg të produkteve

  Me hartimin e saj modulare, varg mund të trajtojë kapacitete të shumta. Ndërsa një modul të vetëm mund të përdoret për të drejtuar mostra të vogla grumbull për analizë laboratorike, sa më të ulët si 10kg tufa në fara perimesh, një makinë multi-modul mund të trajtojë një xhiros industrial deri në 20 ton në orë në fara misri

  Ndihmuar nga lidhja  anyware largët, inxhinierët tanë mund të përgjigjet shpejt në mbështetje të një makine, maksimizimin deri në kohë dhe rritjen e mëtejshme e produktivitetit

  Sesame seeds color sorter

  Dizajnuara për të përmbushur kërkesat e ndryshme në fund të produktit, sorters  optike efikase hequr defektet spot, discolorations, material të huaj në fara natyrore ose Hulled Sesam, duke dhënë premium produkt eksporti fund të cilësisë.

  Color sorting for sesame seeds samples

  color sorter for sesame seeds

  color sorting machine for sesame seeds

   

   

  Model RC1 RC2 RC3 RC4 RC5 RC6 RC7 RC8 RC10 RC12
  Executing unit 64 128 192 256 320 384 448 512 640 768
  Throught(t/h) 0.5-1.4 0.5-2.5 1.5-5 2-6 3-8 4-10 5-12 6-14 7-16 8-18
  Voltage(v) 110-250V/50-60HZ
  Power(kw) 1 1.4 1.8 2.2 2.6 3 3.5 4 5 6
  Weight(kg) 210 350 600 750 880 1050 1150 1250 1400 1650

  Dimension

  (L*W*H/mm)

  960*1630*

  2050

  1340*1630*

  2050

  1610*1630*

  2050

  1965*1630*

  2050

  2225*1630*

  2050

  2595*1630*

  2050

  2980*1630*

  2050

  3068*1630*

  2056

  2980*2116*

  1980

  2980*2430*

  1980

  Sorting accuracy

  (%)

  ≥99.99
  Rejection rate 10:1

  Air consumption

  (L/min)

  400-800 600-1000 800-1300 1000-1800 1300-2200 1500-3000 1800-3600 2200-4000 2400-4500 2700-5000

   

   

  Seeds Color Sorter performance on YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=vgUhNiEIl6s

   

  https://www.youtube.com/watch?v=ulJT-d4MKrQ

   

  https://www.youtube.com/watch?v=RO69WW97vXE

   

  https://www.youtube.com/watch?v=QOuVxXyxtIE


   

  Contact Details
  Anhui Optic-electronic Color Sorter

  Tel: 86-0551-6385-8817

  Send your inquiry directly to us (0 / 3000)

  Other Products